Přeložená krajina – edukačně výtvarný program

Galerie výtvarného umění v Náchodě je v současné době uzavřená. Vzhledem k dané situaci, kterou nedokážeme ovlivnit, bychom Vám rádi umožnili nejen prohlídku aktuální výstavy Okruh kruhu 1920-2020, ale také bychom Vám chtěli zpřístupnit materiály k výtvarně-edukativnímu programu „Přeložená krajina“ pro starší ročníky II. stupně ZŠ a studenty SŠ.
Program „Přeložená krajina“ nabízí hlubší pohled do oblasti krajinomalby s přesahem do meziválečného období, na který navazuje praktická část s výtvarným pojetím krajiny.
Nejen pro učitele výtvarné výchovy, ale i pro ty učitele, kteří se v rámci svých předmětů chystají zabývat tématem krajiny jsme připravili metodický list a video, které přikládáme do přílohy.
Cílem metodického listu je poskytnout materiál, který Vám, učitelům bude podporou při přípravě výuky či zprostředkování tvorby a témat vztažených k aktuální výstavě v galerii.
V rámci programu je připravena prezentace shrnující aktuální výstavu Okruh kruhu 1920-2020, kterou mohou žáci a studenti využít v domácím prostředí a zároveň nahrazuje samotnou návštěvu v galerii.
Na prezentaci navazuje pracovní list, který si klade za cíl získat zpětnou vazbu od žáků a studentů, jež měli za úkol seznámit se pomocí prezentace s aktuální výstavou v galerii.

Prezentace je dostupná na adrese: https://docs.google.com/…/1xQJEmazuB439wrxPjijT…/edit…
Pracovní list je dostupný na adrese: https://drive.google.com/…/11f75I6QfPEsThHhCGt5gh4…/view

Pro otevření těchto dokumentů budete potřebovat jen naše schválení (důvodem je zpětná vazba galerii), které Vám odešleme v nejkratším čase.

Pokud nám zašlete výsledky Vašich žáků a studentů (pracovní listy, kresebné plány) budeme rádi.
Mgr. Mesnerová Veronika
edukátorka
kontakt: mesnerova@gvun.cz,,