{altattrib}

Galerie výtvarného umění v Náchodě

Přeskočit na: Navigaci | Aktuální sdělení | Aktuální výstavy


novinky na e-mail / © / english
© GVUN 2008
design Ondřej Klos / Podol
code Petr Rapant
Návrat na úvodní stránku Galerie výtvarného umění v Náchodě

Aktuální výstavy

NAŠE Galerie - Tady a teď

Místo konání: GVUN - zámecká jízdárna
Termín konání: 04/02 - 20/02 2011

 

V říjnu roku 2010 vyhlásila Galerie výtvarného umění v Náchodě již 5. ročník výtvarné soutěže pro občany Náchodska NAŠE Galerie, tentokrát s podtitulem TADY a TEÄŽ.

 

Téma 5. ročníku vycházelo z myšlenky, že každý člověk vnímá prostor a čas jinak. Od toho se odvíjí i rozdílnost pohledu na dnešní svět. Někomu připadá zrychlený, nepochopitelný, děsivý. Naopak jiný využívá stále nové možnosti doby, neohlíží se do minulosti a těší se na budoucnost. Tématem jsme se vlastně ptali soutěžících, jak oni vnímají dnešní svět a přítomnost.

 

Soutěž probíhala ve čtyřech věkových kategoriích – děti (do 6 let), děti (7–15 let), mládež (16–18 let) a dospělí. Vyhodnocení prací proběhlo podle výtvarných oborů: kresba, malba, grafika (klasická i počítačová), fotografie (klasická i digitální) a objekt. Porota složená ze zaměstnanců galerie a přizvaných hostů se snažila z každé kategorie a každého oboru vybrat tři nejlepší díla.

 

Tak, jako každý rok, byl určen jeden absolutní vítěz celé soutěže, kterému byla nabídnuta účast na Náchodském výtvarném podzimu – 28. přehlídce regionální výtvarné tvorby v roce 2011.

 

Díky uplynulým ročníkům soutěže se podařilo galerii navázat spolupráci s několika výtvarníky, kteří jsou již pravidelně zváni k účasti na Náchodském výtvarném podzimu (Hugo Macek, Veronika Tymelová, Pavel Špelda, Jiří Kroul, Petra Schwarzerová). Soutěž tak pomáhá naplňovat jedno z hlavních poslání galerie – mapovat  tvorbu v regionu, vyhledávat nové výtvarníky a představovat jejich tvorbu veřejnosti.

 

5. ročníku soutěže se zúčastnilo 168 soutěžících, přihlášeno bylo celkem 236 prací. Výstava soutěžních prací zaplní celou budovu zámecké jízdárny. Oficiální vyhlášení výsledků včetně předání cen proběhne 4. února 2011. Výstava vybraných soutěžních prací je k vidění v prostorách Galerie výtvarného umění v Náchodě do 20. února 2011.

 

Výsledkovou listinu najdete ZDE.

 

 

vrátit se na začátek této stránky