{altattrib}

Galerie výtvarného umění v Náchodě

Přeskočit na: Navigaci | Aktuální sdělení | Aktuální výstavy


novinky na e-mail / © / english
© GVUN 2008
design Ondřej Klos / Podol
code Petr Rapant

vrátit se na začátek této stránky


Programy pro školy

Články

Jan Samec - Struktury krajiny

Termín konání: 05/05 - 17/06 2012

Vážení přátelé, srdečně zveme Vás, děti, mládež a studenty na vzdělávací programy k výstavě Jan Samec - Zatímní stratigrafie (4.5. - 17. 6. 2012)

Program pro děti MŠ: "Krajina plná barev"

Cílem programu je rozvíjet výtvarné myšlení, uvažovat o vztahu mezi funkcí, tvarem a dekorem, dodržovat rytmus a ornament. Veřejnosti se představí karlovarský malíř, jehož tvorba je charakteristická velkými formáty pláten potištěnými opakujícími se vzory. S dětmi se necháme inspirovat vzory malíře a vytvoříme si svou vlastní tapetu do dětského pokojíčku.

Program pro děti ZŠ: "Krajina plná barev"

Vzdělávací výtvarné programy lze zahrnout do školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání a uplatnit ve vzdělávací oblasti Umění a kultura. Svým obsahem a pojetím navazují na vzdělávací obor Výtvarná výchova, který je koncipován jak pri I., tak pro II. stupeň základního vzdělávaní. Programy jsou připraveny ve třech věkových variantách - pro 1.-3. třídu, 4.-6. třídu, 7.-9. třídu.

Interaktivní program představí žákům ZŠ tvorbu autora. Janu Samcovi je krajina nekonečnou inspirací a obrazy od rozměrných po nejmenší nesou její struktury a fragmenty.

Pro žáky starších ročníků je možné objednat si přednášku s prezentací na téma krajinářství s odbornou diskuzí (Mgr. Vlastislav Tokoš)

II. Blok - Krajinomalba od impresionismu po současnost

Program pro studenty SŠ: "Krajina plná barev"

Interaktivní program představí žákům ZŠ tvorbu autora. Janu Samcovi je krajina nekonečnou inspirací a obrazy od rozměrných po nejmenší nesou její struktury a fragmenty.

Program seznámí studenty s tvorbou současného malíře Jana Samce. Se studenty budeme pokračovat v poznávání krajiny, tentokráte se seznámíme s krajinou abstraktní. Cílem programu je ukázat studentům nekonvenční možnosti malířských postupů, při nichž štětec ztrácí svou hlavní roli jako základní malířský prostředek. Mohou bez zábran a předchozích zkušeností vyzkoušet použití jiných, i neobvyklých nástrojů, hub, válečků a válců, lidské ruky a další postupy. Cílem programu je pomoci studentům objevit širokou škálu médií, které současná malba umožĹˆuje, a podnítit je k vlastnímu tvůrčímu hledání.

Pro studenty je možné objednat si přednášku s prezentací na téma krajinářství s odbornou diskuzí (Mgr. Vlastislav Tokoš)

II. Blok - Krajinomalba od impresionismu po současnost

Na setkání s Vámi se těší Mgr. Veronika Mesnerová

objednávky tel. : 491 423 245, 491 427 321 nebo e-mailem: mesnerova@gvun.czvrátit se na začátek této stránky


Návrat na úvodní stránku Galerie výtvarného umění v Náchodě

vrátit se na začátek této stránky