{altattrib}

Galerie výtvarného umění v Náchodě

Přeskočit na: Navigaci | Aktuální sdělení | Aktuální výstavy


novinky na e-mail / © / english
© GVUN 2008
design Ondřej Klos / Podol
code Petr Rapant

vrátit se na začátek této stránky


Programy pro školy

Články

Programy pro školy

Termín konání: 05/09 - 06/11 2011

Vážení přátelé, srdečně zveme Vás, děti, mládež a studenty na interaktivní prohlídku expozice Ruského malířství 19. století (v termínu 1. 9. - 6. 11. 2011)

Připravili jsme pro Vás nové výchovně vzdělávací programy:

"Moje první návštěva galerie" - program si klade za cíl seznámit děti MŠ a žáky I. st. ZŠ, u nichž se předpokládá, že jsou v galerii poprvé, se vznikem a funkcí galerie. Program mohou navštívit i děti, kteří opakovaně galerii navštěvují. Hravým způsobem si s dětmi osvojíme správný způsob chování v expozicích a dozvíme se, co je muzeum a co galerie, proč a jak galerie vznikla a rozeznávat jednotlivé druhy uměleckých děl. Zhlediska školní výuky doplňuje program výtvarnou výchovu a prvouku. Každý z účastníků si odnese tzv. průkaz Kamarád galerie, kdy mu do něj při každé návštěvě pracovníci přidávají razítka.

"Já, sběratel" - cílovou skupinou jsou především žáci II. st. ZŠ a studenti SŠ. Tento program si rovněž klade za cíl seznámit návštěvníky s galerijním prostředím. Ze žáků se během programu stanou licitátoři, kteři budou v rámci přípravy na dražbu diskutovat nad jednotlivými uměleckými díly. Z hlediska školní výuky doplňuje program výtvarnou výchovu, nese prvky dramatické výchovy a částečně dopňuje i Základy společenských věd.

--------------------------------------------------------------

Vážení přátelé, srdečně zveme Vás, děti, mládež a studenty na interaktivní program k výstavě Miroslav Štolfa - ÄŚernobílé elegie (obrazy, kresby)

"Nová příroda" - program je určen dětem MŠ, žákům ZŠ a studentům SŠ (v termínu 9. 9. - 6. 11. 2011)

Program se odvíjí od výtvarné tvorby Miroslava Štolfy, která je spojená  především se světem techniky. Současná technika neustále zasahuje a proniká do blízkosti člověka (stroje všech možných velikostí, typů a funkcí). S účastníky se pokusíme výtvarně zobrazit novou podobu přírody. Inspirujeme se malířem a nezapomene si všímat možností, které technika člověku přináší, i její druhé, temnější stránky. zručnější děti budou moci zobrazit novou podobu přírody plasticky.

Na setkání s Vámi se těší Mgr. Mesnerová Veronika

Přihlásit se můžete na všechny programy telefonicky na tel. č.: 491 423 245, 491 427 321 nebo na e-mailové adrese mesnerova@gvun.cz.

 

vrátit se na začátek této stránky


Návrat na úvodní stránku Galerie výtvarného umění v Náchodě

vrátit se na začátek této stránky